Dopis rybářům pro rok 2023

Vážené rybářky a vážení rybáři,
v těchto dnech Vám byl odeslán dopis či mail s instrukcemi pro rok 2023. Nejpodstatnější pro Vás zřejmě bude citelné zdražení členské známky (s tím nic nenaděláme, bylo rozhodnuto v rámci ČRS) a zdražení povolenky o 200 Kč (to je rozhodnutí naše, myslíme si, že jsme schopni ho zdůvodnit přinejmenším na VČS). Termíny prodejů povolenek jsou uvedeny v dopise.Dopis rybářům pro rok 2023

Sdílej:
Categories: Aktuality, Povolenky

K rybím přechodům na Jizeře 7

Dobrý den,
dotazem na příslušných odborech ORP bylo ověřeno, že zbudované dílo na jezu v Přepeřích i Svijanech bylo zkolaudováno jako rybí přechod. Z toho vyplývají jisté povinnosti lovících v okolí daných v zákoně o rybářství. Tedy v a 50 m nad i pod přechodem je lov ryb zakázán.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Roček candáta vysazen

Dobrý den,
dne 25.10.2022 byl přivezen roček candáta, z něhož cca 3000 ks putovalo do Velkého štěrkopískoviště Příšovice (2400 ks z prostředků SvčÚS a 600 ks z prostředků MO Svijany), zbylá tisícovka za peníze MO Svijany putovala do Malého štěrkopískoviště Příšovice. Následující den, tedy 26.10.2022 se spolek ze Svijan plácl přes kapsu ještě více a z Rybářství Litomyšl přivezl 8000 ks ročka candáta, z něhož cca (prostě hrábnu do bedny a nepočítám po jednom) 3000 ks putovalo do Malého štěrkopískoviště, 2000 ks do Velkého štěrkopískoviště a zbylé borce zkusíme otočit přes chovné rybníky. Jejich přežití bude mizivé, avšak i kdyby jich zbylo do dospělosti několik desítek, tak lepší než nic.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Vysazení dravých ryb revíry 441057,441062,441200

Dobrý den,

o víkendu jsme slovili Nebákovský rybník, část ryb byla vrácena do chovného rybníku a větší část (převážně štik) byla poctivě rozvezena a roznesena do revírů Velké a Malé štěrkopískoviště Příšovice a do Tůně u Loukova.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Brigáda Podsemín

Dobrý den,

po výlovu Nebákovského rybníku byla uskutečněna brigáda na rybníku Podsemín, kde byl vyčištěn odtok pod přelivovou stěnou. Tentokrát se i fotilo

.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Ztráty a nálezy

Dobrý den,

na Malém štěrkopískovišti Příšovice byl nalezen menší vláčecí teleskopický proutek. V současnosti je u vedoucího rybářské stráže, počkáme a pokud se neozve majitel, tak věc předáme jako nález OÚ Příšovice.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Vysazení štik do revíru 441062

Dobrý den,
minulý víkend bylo poctivě rozvezeno po celém obvodu vodní plochy cca 100 ks štik a pár okounů do revíru Malé štěrkopískoviště Příšovice. Tak citlivě na ně.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry