Vysazení lipanů do Jizery 7

Dobrý den,
přibližně před měsícem byli vysazeni lipani do revíru 441015 – Jizera 7, a to z prostředků SvčÚS Ústí nad Labem, dopravu a vysazení zajistil spolek MO Svijany.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry

Vysazení pstruhů do revíru 441015 Jizery 7

Dobrý den,
v sobotu jsme vysadili z prostředků MO Svijany pstruhy v tržní velikosti do revíru 441015- Jizery 7. Nic z toho kromě dobrého pocitu nemáme, ale vedle té řeky bydlíme, tak to bereme jako naši povinnost.

Sdílej:
Categories: Rybářské závody

SAZEBNÍK KÁRNÝCH OPATŘENÍ ZA PORUŠENÍ PŘEDPISŮ

Příloha č. 3 Jednacího řádu ČRS stanoví „tresty“ (kárná opatření) za porušení  předpisů upravující výkon rybářského práva a za porušení pravidel lovu ryb v rybníkářství.  Kárná řízení nově řeší Územní dozorčí komise, nikoliv DK místní organizace. 

Níže v příspěvku najdete výňatek z jednacího řádu se soupisem přestupků a kárných opatření.

Read More

Sdílej:
Categories: Aktuality

Ohlédnutí za jarními rybářskými závody

Vážení přátelé,
minulý víkend 23. a 24. dubna proběhly rybářské závody na Tůni u Loukova. Tradiční zabijačkové pochoutky, dobrá nálada, krásné počasí a slušná účast závodníků byla doplněna  velmi krásnými úlovky během závodů.

V sobotu se v kategorii dospělých účastnilo 94 závodníků, z nichž 72 bodovalo. Celkem se ulovilo 434 kg ryb.

Na první místě skončil dlouholetý účastník a několikanásobný výherce pan Vratislav Vlasta z Bakova se ziskem 19860 bodů. Na místě druhém s 18600 body se umístil pan Miloslav Sudík z Kochánek a bronzovou příčku obsadil pan Pavel Richtr z Vápenska. 

V neděli, za trochu chladnějšího počasí, poměřilo své síly 26 dětí. Úspěšných bylo 18 závodníků, kteří ulovili celkem 84 kg ryb. 

Pomyslnou zlatou příčku obsadil Tomáš Bárta z Kacanov se ziskem 10700 bodů, na stříbrné příčce se umístil Michal Štolovský z Dolního Bousova se ziskem 9200 bodů a na bronzové pozici  Michal Znášek ze Všeně s 9000 body.

Pro upřesnění ještě doplním, že 1 g živé váhy ryby se rovná 1 bodu. Takže v sobotu vítěz vytáhl skoro 20 kg ryb, a v neděli přes 10 kg ryb. 

Výsledky v kategorii dospělých

Výsledky v kategorii dětí

Sdílej:
Categories: Rybářské závody

Pozvánka na výroční členskou schůzi 9.4.2022

Dobrý den,
v těchto dnech Vám rozesíláme pozvání na VČS spolku MO ČRS Svijany, která proběhne 9.4.2022 od 09:00 hodin v sále Restaurace U Loudů v Ploukonicích. Jste srdečně zváni. Máte možnost usměrňovat činnost spolku nápady chytrými i hloupými, tak přijďte a využijte tuto možnost, jedná se o vrcholový orgán organizace. Rádi Vás seznámíme s tím, jak si vedeme. Jedná se o VČS volební, takže máte možnost většinově prosadit i případné změny, je to spolek všech, kteří jsou v něm registrováni.

Sdílej:
Categories: Aktuality

Zarybnění revírů 441062,441067,441200,441015

Dobrý den,
dne 19. března 2022 jsme vylovili Křešovský rybník a revíry Velké štěrkopískoviště Příšovice, Malé štěrkopískoviště Příšovice, Jizera 7 a Tůň u Loukova byly zarybněny převážně kaprem.

Sdílej:
Categories: Aktuality, Revíry